Svetové interiéry: Víkendové sídlo v Holandsku June 23 2017

V (online)  pátraní po čarovných interiéroch sme natrafili na magický bielu víkendovú domácnosť v Holandsku.

Presné GPS súradnice ostávajú v utajení. Chápeme asi prečo:) Chcú si toto kráľovstvo nechať pre seba.

Z interiéru sála čistota a jednoduchosť. Dominantnú bielu dopĺňajú sivé a pastelové elementy. Určite ste si tiež všimli, že majitelia si mnohé kúsky nábytku vyrobili sami a výsledok je excelentný.

Pre nás je tento domov ako z učebnice o severskom dizajne. Nesie sa jednoznačne  v znamení hesla, že na krásne a funkčné veci nepotrebujete 'tučnú' peňaženku.

 

V obývačke budete márne hľadať výrazný nábytok. Jednoduchá pohovka, Puff a konferenčný stôl z reziva na koliečkach. 

  

Všetky dekorácie sa nesú v jemných tónoch sivej a ružovej. Drevo v úložných priestoroch vedľa krbu je najlepšou 'ozdobou', akú si domáci mohli vymyslieť.

 

Kuchyňa sa skrýva za rohom. Ostrovček je vďaka bielej farbe celkom nenápadný. Riad a kuchynské náčinie je skryté v skrini za dreveným priečelím. Tento jemný prvok spolu s pôvodnými presklenými dverami do kuchyne dodávajú kuchyni nádych vidieka.

 

 Ako hodnotíte umiestenie a výber dekorácií v jedálni či chodbe? Podľa nás perfektné!

   

Spálne sú vzdušné a prirodzene presvetlené. Skrine sú zakomponované do stien priečok, žiadne vyčnievajúce rohy a hrany. 

Pre tento výnimočný dom jednoznačne platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Problémom súčasných domácností je kvantita vecí (dovolím si povedať až 'haraburdia'), ktoré sa povaľuje na každom rohu. Tento holandský domčeku je výnimkou, všetko má svoje miesto a ako keby tu nič nebolo zbytočné a navyše. 

Zdroj: ApartmentShowcase