Svetové Interiéry: Romantický kúsok Škandinávie v Austrálii June 16 2017

Denne si scrollujeme fotografie zo severských interiérov a je neuveriteľné, koľko krásy sa dá nájsť takmer v každom kúte sveta. Rozhodli sme sa preto v našej DKT Living kancelárii, že by sme sa chceli s Vami pravidelne deliť o tieto vizuálne zážitky.

Uznajte sami, veď škandinávska jednoduchosť a útulnosť je nákazlivá a šíri sa epidemickým tempom;)

Začneme netradične, až v ďalekej Austrálii. Jedna takto 'vážne' nakazená usadlosť nás nedávno uchvátila a drží sa vysoko v TOP rebríćku.  'The Tretham Estate' je nehnuteľnosť na okraji Melbourne, ktorá svojich konkurentov predbehla svojim vidieckym šarmom a zároveň škandinávskou eleganciou. 

   

Majiteľom sa podarilo zmeniť koloniálny dom zo začiatku 20. storočia s pomocou dizajnérov na výnimočné sídlo. Interiéru dominuje biele steny a stropy, prekladané kontrastným tmavým masívom.

    

V kuchyni sa vyníma policová stena so zberateľskými kúskami porcelánu a riadu. Plní účel a zároveň dekoruje. S pôvodnými kachľami za chrbtom je v tejto kuchyni určite radosť variť aj stolovať.

   

Spálničky dýchajú jednoduchosťou. Posteľ, stolík a pár vešiačikov. Všimnite si vankúš z originálnej vrecoviny. Výborný nápad, ktorý vnáša hostí späť do histórie tejto nehnuteľnosti.

   

Každá z troch spální má vlastnú kúpelňu a všetky sú skutočným skvostom. Smaltovaná samostatne stojaca vaňa, kachle a "vintage" doplnky.  Najvzácnejší je ale výhľad do záhrady.

   

 Takto si predstavujeme svoje víkendové sídlo mimo ruchu veľkomesta. Ak raz tento sen zrealizujeme, prídete na návštevu? 

Dobrá správa je, že nemusíte čakať tak dlho. 'Tretham Estate' si viete rezervovať aj na romantický víkend, chce to už iba letenku do Melbourne. 

(Zdroj: http://theestatetrentham.com.au)