5 trendov z Milána, ktoré by ste nemali prehliadnuť May 29 2017

Interiérovým nadšencom pojem Salone del Mobile (Milano,ITA) netreba isto predstavovať. Pre nováčikov vo svete dizajnu v skratke - je to jedna z najväčších svetových dizajnových výstav, kde top značky určujú trendy na najbližšiu sezónu.

Pre nás je milánsky Salone príručkou toho, čo bude nasledujúce mesiace (možno aj roky) fičať v interiéroch, na instagramoch a dizajnových blogoch.

Vypichli sme pre  Vás pár trendov, ktoré ulahodia najmä oku nadšencov severského bývania.

1.) Okrúhliny alebo "Round is Back"

Oblinky dali dizajnéri tento rok najmä sedačkám a kreslám a inštalácie bez okrúhlych prvkov by ste na výstave hľadali takmer márne. 

Zdroj: Minotti; Kettal, Wittmann, Muuto

2.) Dominantná terra-cota

Dôraz kládú značky opakovane na prírodné materiály. Inštalácie boli ladené v teplejších odtieňoch béžovej a sivej a dominantné akcenty vo farbe zemitej terra-coty sa nedali prehliadnuť.

Zdroj: Houzz, Molteni.it

3.) Mramor

Prírodný a zároveň so šmrncom luxusu - to je mramor, ktorý by si v Miláne zaslúžil miesto na stupienku víťazov medzi najpoužívanejšími materiálmi.

Ovládol stolíky a stoly, dominoval kúpeľniam aj kuchynským linkám. Bielu, čiernu a ich rôzne kombinácie zasadili dizajnéri do jemných kovových konštrukcií.

 

 

Zdroj: Poliform, Gallotiradice.it

4. Minimalistické svetlá

Súčasťou týždňa dizajnu bola aj paralelne bežiaca výstava osvetlenia Euroluce, kde jednoznačne dominovalo heslo 'menej je viac'. Čisté kovové línie v kombinácií so symetrickými tvarmi skla tu zdá sa budú ešte nejaký ten deň panovať.

Zdroj: Chikuzen, Roll and Hill, Flos

5. Osvieženie vo farbách 70.rokov

Staroružová (Pale Pink); Pastelová modrá (Baby Blue/Navy Blue) a horčicová žltá spestrovali tie odvážnejšie exhibície a vystavovatelia ich radi kombinovali. My sa z toho tešíme, lebo sa asi z interiérov tak skoro nevytratia. 

 Zdroj: Miniforms, Muuto

S touto dávkou inšpirácie môžme rovno začať vymýšľať, ako si zas " refreshnúť" obývačku. Pridáte sa?