HAY v La Pelota May 19 2016

Vstúpila som do dvoru, kde nad vchodom visel nápis HAY. Ľudia sedeli vonku na Palissade stoličkách, popíjali drinky a hlasno sa rozprávali. S očakávaním som vstúpila dovnútra. Predo mnou sa otvorila obrovská hala plná ľudí, vravy a HAY nábytku. Expozícia bola naaranžovaná do fiktívnych miestností, ktoré boli akoby o pol poschodia nižšie, avšak im chýbal strop. A tak sme sa mohli v miestnostiach nielen poprechádzať, ale vidieť ich aj zvrchu skoro ako na domčeky pre bábiky. Tento nápad ma skutočne ohúril. Milujem, keď sa do všedných vecí vloží niečo iné a kreatívne.

Určite viete, že jedna z mojich najobľúbenejších stoličiek je práve od značky Hay About a chair 22. Tu som si ju mohla vychutnať takmer vo všetkých prevedeniach. Bola jej totiž venovaná jedna miestnosť.

Mne osobne sa páčila aj novší prírastok medzi Hay stoličkami NEU13 a ďalšie zaujímavé kúsky.

Spolu s Hay sa predstavila aj značka wrong.london, ktorá doteraz spolupracovala s hay v kolekcii wrong for hay. Momentálne sa odčlenili (aj keď naďalej budú spolupracovať s Hay) a sústredia sa produkciu svietidiel.

Produkty HAY pre mňa znamenajú dobrý pomer ceny a kvality. Možno preto sa táto značka od svojho založenia v roku 2002 teší naozaj veľkej obľube po celom svete.

Zuzana