Salone del Mobile - krásne klasiky dizajnu na jednom mieste May 02 2016

Myslím, že čo Vás najviac dostane na výstave v Miláne je skutočnosť, že vidíte všetky tie nádherné luxusné kúsky na jednom mieste. Môžete si ich chytiť, pohladkať, vychutnať...jednoducho užiť. Trošku upravím porekadlo a poviem: Radšej raz chytiť ako 100 krát vidieť ;-).

Ja som sa na výstave zameriavala najmä na severský dizajn a nové značky, ktoré som nepoznala. Avšak jednoznačne som si nenechala ujsť ani klasiky ako Kartell, Knoll či Magis. Musím povedať, že mňa osobne najviac zaujalo výstavne miesto značky Kartell. Svoje produkty nevystavovala stroho, nastylované do fiktívnych miestností, ale so špeciálnou myšlienkou. Výstava sa volala "Talking minds" a bola koncipovaná tak, že každý dizajnér mal obrovskú grafickú fotku svojej tváre zakomponovanú do pavilónu neónovej farby, za ktorou sa skrývali jeho navrhnuté produkty. Človek si ich mohol nielen pozrieť, ale aj od daného dizajnéra vypočuť príbeh, ako vznikli. Pre mňa osobne to bolo magické a veľkolepé.

Počas výstavy som nemohla obísť ani moje najoblúbenejšie značky ako muuto a normann coppenhagen. Najmä muuto bolo neustále preplnené ľuďmi, takže sa človek trošku cítil ako v mravenisku. Jednoznačne musím povedať, že Muuto je momentálne na vlne popularity.

Neskôr som si nenechala ujsť ani Hay vo dvore v starom Miláne. Ale o tom už v mojom ďalšom blogu.

Zuzana