Ako som sa bola inšpirovať v Miláne April 25 2016

Pamätám sa, ako som minulý rok plánovala, že pôjdem do Milána na Salone del Mobile výstavu. Avšak po dlhšom zvažovaní som sa rozhodla ostať radšej doma. Tento rok som však už neváhala. Zabookovala som si letenku, zabezpečila ubytko, zaregistrovala som sa a bola som plná očakávaní. Musím povedať, že výstava ma trochu šokovala. Čakala som vysokú kvalitu, ale nevedela som si to predstaviť. V stredu ráno som dorazila metrom do Rho Fiera. Po vystúpení som pochopila veľkosť výstavy. Na výstavu prúdili davy ľudí z celého sveta a to až do soboty bola výstava len pre biznis návštevníkov. Do stanice prichádzalo plné metro každých 5 minút a vždy sa z neho vyrútil neskutočný dav ľudí. Väčšina si ťahala za sebou kufríček, čomu som úplne nerozumela. Počas prvého dňa mi to však už bolo jasné, ja som si totiž tie všetky katalógy musela niesť na chrbte v mojom športovom ruksaku :-).

Rýchlo som sa zorientovala a vstúpila do prvého pavilónu. Hneď som pochopila, že táto výstava bude trochu iná ako napríklad tá v Nitre :-). Každý vystavovateľ mal spravenú samostatnú kóju, ktorá bola naplnená dizajnovým nábytkom. Niektorí vystavovatelia si spravili aj druhé poschodie resp. galériu, iní ohurovali vystavením nielen do šírky, ale aj do výšky.

Mojím cieľom prvý deň bolo prejsť celú výstavu a zaznačiť si, čo ma najviac zaujalo. A tak som chodila, značila, fotila, hladkala si krásne drevené stoly, sadala na pekné stoličky a oddychovala na dizajnových gaučoch.

Na druhý deň som sa vracala už len na vyznačené miesta, rozprávala sa so zástupcami značiek a zisťovala podmienky možnej spolupráce.

Avšak výstava mala ešte aj ďalší rozmer a to v centre mesta. Počas trvania výstavy prebiehal v centre Milána Design week a niektoré značky, ktoré neboli zastúpené na oficiálnej výstave, okupovali dvory a staršie priestory v centre mesta (Brera Design District, Zona Tortona, San Babila).

 

Ja som si našla svoju obľúbenú HAY značku a kochala sa krásnou výstavou vo veľkej hale (na ďalšie fotky sa možete tešiť v ďalšom poste).

Každému, kto sa buď profesionálne alebo amatérsky zaujíma o interiérový dizajn, výstavu jednoznačne odporúčam. Načerpáte na nej nové inšpirácie a trendy, posedíte si v Barcelona chair alebo uvidíte, ako sa ručne vyrába Carl Hansen stolička. Určite to stojí za to!

Zuzana